Profesionální přepravní a logistické služby s tradicí od roku 1996

04.11.2010

Pokud je na silnici značka ‚Zimní výbava,‘ musejí řidiči od dnešního dne až do konce března jezdit na zimních pneumatikách. Značka je letos nově instalována na sto šedesáti kilometrech dálnice D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou.

Za jízdu po označeném úseku na letních pneumatikách hrozí jeden bod a pokuta až 2500 korun. Policisté budou pneumatiky kontrolovat.

„Z hlediska kontroly je to nastaveno tak, že s klesající teplotou vzrůstá její intenzita. Neznamená to, že jsme benevolentní, že to nekontrolujeme vůbec,“ potvrdil ředitel dopravní policie Leoš Tržil.

Se značkou se mohou řidiči setkat také na podhorských silnicích a na vybraných cestách prvních tříd, například na Mohelnicku. Tento týden se značky objeví i na Vysočině, podle Oldřicha Dušátka z tamní Krajské správy a údržby, půjde především o silnice souběžné s dálnicí D1.

„Auta by sjížděla z dálnice a na letních pneumatikách by jezdila po našich silnicích, což pro nás není přijatelné. Při zhoršení počasí by u nás vznikla dopravní zácpa,“ vysvětlil Dušátko.

Motoristé se značkou Zimní výbava musí řídit také na několika desítkách převážně horských silnic. Značku v Královéhradeckém kraji najdou například na silnici z Mladých Buků do Pece pod Sněžkou, z Herlíkovic do Špindlerova Mlýna nebo z Čisté do Jánských lázní. V Orlických horách nesmí řidiči bez zimní výbavy do Deštného nebo Orlického Záhoří.

Home - Doprava aktuality