Profesionální přepravní a logistické služby s tradicí od roku 1996

02.09.2010

V příštím roce chystá ministerstvo dopravy  výrazně rozšířit placení mýtného na silnicích první třídy.  Současně požaduje od společnosti Kapsch, aby mýtný systém na silnicích první třídy vybudovala bezplatně.

Tento požadavek zazněl na čtvrteční dvouhodinové schůzce ministra vnitra  Bárty s generálním ředitelem Kapsche Karlem Feixem. Náklady na zpoplatnění silnic první třídy by se podle ministrových představ pokryly z mýtného, které se následně na silnicích vybere.

Bárta také Feixe požádal, aby Kapsch do několika týdnů vypracoval konkrétní seznam tranzitní dopravou zatížených silnic první třídy, které by bylo možné zpoplatnit.

Autodopravci nesouhlasí

Mýtné je v ČR pro všechny nákladní automobily o hmotnosti nad 3,5 tuny zavedeno na všech dálnicích, rychlostních silnicích, ale zatím jen na několika málo vybraných silnicích první třídy. Letos se na mýtném vybralo už více než čtyři miliardy korun a za celý rok by mělo vzhledem k oživení ekonomiky vynést nejméně 6,2 miliardy korun.

Autodopravci se už dali slyšet, že s tím nesouhlasí. Navíc požadují, aby Kapsch do konce října přijal opatření k odstranění některých závad funkčnosti mýtného systému.

Home - Doprava aktuality